fbpx
PUBLİCUS SEO AJANSI İLE TANIŞIN.

SEO ajansı, arama motorları üzerindeki organik tıklamalarını arttırmak ve sıralama sonuçlarını iyileştirmek isteyenlere yardımcı olan işletmelere verilen isimdir. Dijital pazarlamanın alt dallarından biri olan SEO, uzmanlık gerektiren dijital pazarlama yöntemlerinden biri olduğu için alanında profesyonel kişi ya da seo ajansları ile çalışmak hem size hem de markanıza yapacağınız en doğru yatırımdır. 

SEO kısaca, arama motorlarında (Google, Yandex, Bing vb.) doğal yollarla (reklamsız) olarak arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesi sağlar. Bu sayede web sitenize giren kişiler için PPC reklamları gibi ücret ödemez, ücretsiz olarak arama sonuçlarında yer alırsınız. Üstelik yazdığınız içeriklerin kalite puanlarına göre tek sayfa ile çok fazla sorgu sayısında arama sonuçlarında görünme imkanını sağlar. Gelin bir SEO Ajansı sizlere neler yapar, SEO nasıl yapılır beraber inceleyelim.

Publicus SEO Ajansı
ANAHTAR KELİME ARAŞTIRMASI.

SEO çalışmalarında öncelikle yapılması gereken adımlardan birisi, anahtar kelime araştırmasıdır. Sektörel kelimeler belirlenir, bu kelimelerin rekabet oranları, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri, Google SERP sonuç sayısı gibi durumları ele alınır.

Kelimeler belirlendikten sonraki en önemli adım ise; bu kelimelerde kimler yer alıyor, hangi sorgularda varlar, sayfalarında neler var bunları incelemek.

RAKİP ANALİZİ.

Anahtar kelime araştırmasından sonraki işlem rakip analizi olmalıdır. Uzman bir göz rakipleri analiz ederek sektör ortalamasını anlayabilir ve stratejisini bu çıkardığı anlama göre dizayn edebilir. Rakiplerin avantajlı ve dezavantajlı noktaları belirlenir.

Rakiplerin daha az ilgi gösterdiği rekabeti düşük kelimeler öncelikli odaktır. Rakipler ve kelimeler belirlenir, web sitenizin rakiplerinizden daha iyi olması için adımlar not edilir.

SEO ANALİZİ.

Kelime ve rakiplere baktıktan sonra sizin web sitesiniz SEO için ne kadar uyumlu, avantaj ve dezavantajları nelerdir, mevcut pozisyon ve durumu gibi kriterleri değerlendirilir.

Site hızından içeriklerin özgünlük durumlarına kadar yapılan detaylı analizdeki en büyük amaç, rakiplerinizin önüne geçirecek stratejilerin belirlenmesi, uzun ve orta vadedede sadece SEO değil dönüşüm odaklı çalışmaların gerçekleştirilmesidir.

SİTE İÇİ SEO.

Analiz sürecinde elde edilen verileri artık uygulama vakti. Büyük sorunlar öncelikli olmak üzere sorunlar sıra sıra listelenir ve ilgili departmandaki arkadaşlara görev olarak iletilir.

Site hızından içeriklere kadar baştan aşağıya düzenlemeden geçirilen sitenin hatalarının en minimuma inmesi sağlanır. Tekrar ve devam eden çalışmalar ile sürekli olarak geliştirmeler ile sektör öncüsü konumuna gelmeniz amaçlanır.

UX / UI.

Çalışmanın başarılı olması için sadece web sitesinin ilk sayfada ya da birinci sırada olması yetmez. Önemli olan bu konumlara geldikten sonra hem kalıcılığı sağlamak hem de müşteri etkileşimini en üst düzeye çıkarmaktır.

Hizmet ve ürün sayfalarınız veri inceleme araçları ile takibe alınır, ziyaretçilerin davranışları ve ısı haritaları ile ölçümler yapılır. Buna uygun olarak site tasarımından içeriklere kadar geliştirmeler sağlanarak site ziyaretçilerinin etkileşim düzeylerinin en üst seviyede olması hedeflenir.

#
#
NEDEN SEO AJANSI İLE ÇALIŞMALISINIZ ?

Web siteniz hedeflediği kelimelerde alt sıralarda olabilir ya da istediği organik ziyaretçiye ulaşamıyor olablir. Bu tür durumlarda Publicus SEO Ajansı sizlerin ihtiyacını tam belirlemek ve gerekli adımları atmak için devreye giriyor.

Google ve diğer platfomlarda sektörel başarı yakalamak, web trafiğinizi artırmak, sıralamanızı yükseltmek, marka bilinilrliğinizi artırmak ve daha fazlası için öncelikli olarak SEO çalışmalarına ihtiyacınız vardır. Bu aşamaların zaman kaybetmeden ve profesyonel şekilde yütülmesi için ise Profesyonel kişilerden destek alınmalı daha kapsamlı işlerde ise SEO Ajansları tercih edilmeldir.

ÖNEMLİ NOKTALAR.
KURUMSAL SEO AJANSI.

Kurumsal SEO ajansı, ekibinden birden fazla SEO uzmanı ya da danışmanı bulunduran, farklı sektörlerdeki web sitelerine danışmanlık ya da SEO hizmeti sağlayan dijital ajanslardır. Freelancer ya da serbest çalışan uzmanların aksine daha kapsamlı ve kaliteli hizmet sağlar. Bunun temel sebebi projeniz için tek bir uzman ile değil ajansın tüm imkanlarını kullanarak projenin yönetilmesinden kaynaklıdır.

Kurumsal ajanslar ile çalışarak hem projelerinizi emin ellere teslim edebilir hem de firmalar arasın anlaşmalar ile hukuki boyutta da haklarınızın ihlal edilmemesi sağlar. Bu sayede projeleriniz daha güvenli şekilde yürütülürken, web sitesi için uygulanan SEO çalışmalarınız daha hızlı gerçekleştirilir. Verilen strateji planlaması ve proje teslim süresine sadık kalınarak SEO (arama motoru optimizasyonu) işlemleriniz yürütülür.

#

#
En İyi SEO AJANSI Nasıl Seçilir ?

Firmanız/markanız için en iyi SEO ajansı seçimini gerçekleştirirken bazı kriterlere dikkat etmeniz gereklidir. Markanızı ajansa emamnet ederken hem sizin hem de seo ajansı tarafının karşılıklı diyolog ile tüm işlemleri yürütmesi gerekir. Müşteri - ajans ilişki ne kadar kuvvetli olursa markanızın Google, Yandex, Bing gibi birçok arama motorunda ciddi oranda başarı sağlanır.

SEO ajansı, tüm gelişmeleri marka sahibine detaylı ve şeffaf olarak iletmeli, marka tarafı ise isteklerini, hedeflerini ve marka hakkında tüm brief (bilgilendirmeleri) seo ajansına iletilmelidir. Eksik bilgiler ile çalışmaya başlanması doğru hedeflere ulaşamamanıza neden olur. Publicus, tüm süreçlerin doğru yürütülmesi ve maksimum performans alınabilmesi için müşteri - ajans ilişkilerini en üst düzeye çıkarak çözümler üretmiştir.

#


Profesyonel Seo Ajansı'ndan Teklif Alın!

Alanında en iyi seo ajansı ile çalışmak için son 1 adım kaldı. Web sitenizin Google ve diğer arama motorlarındaki sıralamarını yükseltmek, organik trafiğini artırmak ve kullanıcı deneyimini artırarak daha yüksek dönüşüm oranı elde etmek için iletişim bilgilerimizden hemen bizlere ulaşın, profesyonel seo ajansı deneyimini yaşayın!

Hızlı, istikrarlı ve doğru SEO yatırımı için Publicus Dijital her zaman en iyi desteği vermek için alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile yanınızda.

SEO ajansı ile çalışma sırasında sizin ve ajansın yükümlülüklerinin olduğunu unutmayın. Hedef belirtme, net iletişim, doğru hedefleme müşterileinin; bunları işlemek ve doğru şekilde planlayarak çalışmalarını sürdürmek ise SEO ajansının en başlıca görevlerindendir.

seo ajansi

DEĞER KATTIKLARIMIZ.
#
#
#
#
#
#
#
#
SEO Ajansı Ne Yapar?

SEO Ajansları, çalışmasını gerçekleştirdiği web sitelerinin; trafiğini artırma ve Google üzerindeki sıralamasını yükseltmek başta olmak üzere SERP pazarlaması üzerinde planlama ve çalışma yürütür.

SEO Ajanslarının Temelde Yürüttüğü 3 Ana Başlık Vardır:

  • Teknik SEO
  • Sayfa İçi SEO
  • Dış SEO

Çalışmalar sırasında ana hedef,websitesinin hataların tamamen giderilerek Google ve diğer arama motorlarının yönergelerine uygun yapı etmek ve geliştirmektir.

#

#

SIK SORULAN SORULAR

Publicus’un uzman ekibi sizin için en sık sorulan soruları cevapladı!

SEO ajansları, bir web sitesinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmesini sağlamak için çeşitli teknikler kullanırlar. Hizmetleri arasında anahtar kelime araştırması, site içi SEO, backlink edinme, sosyal medya ve analitik gibi konular yer alır.

SEO ajansları, web sitenizin arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmenizi sağlar. Ayrıca, ajanslar genellikle deneyimli ve uzman ekiplerle çalışırlar ve bu nedenle daha hızlı ve etkili sonuçlar elde edersiniz. Ayrıca ajanslar genellikle analitik ve raporlama hizmetleri sunarak web sitenizin performansını daha iyi anlayabilmenize olanak sağlar.

SEO hizmetlerinin maliyeti, ajansın kalitesi, hizmetlerin genişliği ve projenin büyüklüğüne göre değişebilir. Genellikle bir SEO ajansının maliyeti çalışma türü ve projeye göre tek seferlik, aylık ya da yıllık anlaşmalar şeklinde ödenir.

SEO ajanslarını seçerken, öncelikle onların geçmiş performanslarını ve referanslarını incelemeniz gerekir. Ayrıca, ajansın sunduğu hizmetlerin genişliği ve uzmanlık düzeyi de önemlidir. SEO hizmetleri almak için ajansların portföylerini incelemeniz ve ajanslarla ön görüşmeler yapmanız önerilir.

SEO çalışmasının süresi, projenin büyüklüğüne ve amaçlarına göre değişebilir. Genellikle, anahtar kelime araştırması ve site içi SEO çalışmaları birkaç hafta içinde tamamlanırken, link bağlantılarının kurulması, sosyal imlemelerin devam etmesi, gelen bağlantı analizleri, içerik pazarlaması yapılması gibi bir çok işleme devam edilir. Çalışmaların süresi projenin büyüklüğü, rekabeti ve ne sonuçlar elde etmek istediğine göre değişiklik gösterir.