fbpx
Facebook Günlük Harcama Sınırı Nasıl Kaldırılır?

Facebook Günlük Harcama Sınırı Nasıl Kaldırılır?

Facebook ve Instagram reklamlarında META şirketinin yeni açılan hesaplara uyguladığı politikalardan birisi “günlük harcama sınırı”dır. Bu sınır yeni açılan hesapların birçoğunda 40-50 TL arasında değişiyor. Bu uygulamanın temel sebebi, daha öncesinde birçok reklamcının eşiklendirme yöntemi ile yeni hesaplar metanın verdiği reklam krediyi kullanarak hesabı kapatmaktan kaynaklanıyor.

Facebook Reklamlarında Günlük Harcama Limiti Kaldırma

Bu sorun daha çok hesabı otomatik / faturalandırma ile ödeme yapan kullanıcıların başına geliyor. Meta panelinin ödeme limitlerinden harcama sınırını artırmak ya da azaltmak reklamın günlük harcama sınırını değiştirmiyor. Bunun tek çözümü ödeme yöntemini otomatikten manuel ödeme yöntemine geçirmek. Yani önce harca sonra öde yerine bakiye yükleyerek reklam verme modeline geçirmeniz gerekiyor. Bu sayede günlük harcama limitinizi tek seferde 200 – 300 ya da 1000 TL gibi rakamlara yükseltebilirsiniz.

Facebook ödeme limiti yükseltmek için Profil ödeme ayarları  sayfasını ziyaret edin.

ardından hemen altında bulunan ön ödeme kısmına yüklemek istediğiniz bakiyeyi girin.

Bakiyeniz yüklenip ayarlarınız onaylandıktan bir süre sonra günlük harcama sınırınız artmış olacaktır. Bunda sonraki kısımda tek yapmanız gereken reklamlarınızı doğru şekilde yönetmek ve bakiye yüklemeyi unutmamak.

Instagram Günlük Harcama Sınırı Kaldırma

İnstagram günlük harcama sınırı da aynı Facebook için olduğu gibidir. Siz reklamları Instagram üzerinden verseniz bile her reklam hesabınız bir meta paneline bağlanır. Meta panelinize girerek ödeme yöntemini manuel ödemeler şeklinde değiştirmeniz problemi ortadan kaldıracaktır. Bu sayede reklamlarınızı kesintisiz şekilde yayınlamaya devam edebilirsiniz.

Meta reklamlarınızın profesyonel şekilde yönetilmesi için Publicus Dijital Pazarlama Ajansı daima yanınızda!

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir