fbpx

Sosyal Medya Ajansı

Gerçek pazarlama uzmanlarının kontrolünde, sosyal medya ajansı ile markalaşmaya hazır olun!

Profesyonel Sosyal Medya Ajansı

Publicus sosyal medya ajansı ile instagram, Facebook, Tiktok, Linkedin gibi bir çok platformda markalaşmaya hazır olun.

Profesyonel pazarlama uzmanları ile trendleri anında yakalayın, Sosyal medya ajansı ile çalışmanın gerçek farkını hissedin.

E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

Rakip Analizleri

Sosyal medyadaki rakiplerinizi belirler, hesaplarını ve gönderileriyle aldıkları etkileşimleri analiz eder.

Strateji Oluşturma

Paylaşımlarınızın kurgusunu tasarlar, hangi konular üzerinde içerikler üretilmesi gerektiğini belirler.

Kampanya Yönetimi

Doğru kitleye nasıl ulaşacağını ve kitlelerin hangi içerikleri daha kolay tüketeceğini araştırır ve hayata geçirir.

Kriz & Trend Yönetimi

Anlık trend ya da krizleri değerlendirir. Bunları fırsata çevirerek viral bir pazarlama oluşturmayı hedefler. 

Tasarlama

Tüm planları hayata geçirmek için gerçek grafik uzmanları ile çalışır, video ve görseller ile fikirleri somuta dönüştürür.

Ölçümleme

Oluşturulan içeriklerin potansiyel müşteriler üzerindeki davranışlarını ve nasıl tepki verdiklerini analiz ederek geliştirmeler yapar. 

Profesyonel Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya ajansı, markaların dijital varlıklarını yönetmek ve marka bilinirliğini artırmak için uzmanlık sağlar. Bu ajanslar, markaların hedef kitlelerine erişimini optimize etmek, içerik stratejileri oluşturmak, etkili kampanyalar yürütmek ve marka itibarını korumak gibi bir dizi görevi üstlenirler.

Sadece sosyal medya üzerinde post tasarlayarak yönetim gerçekleştirmezler. Bir hikaye oluşturur, marka dili belirler ve buna uygun kurgu oluşturarak gören kişiler üzerinde bir etki oluşturmaya yönelik çalışmalar sağlar.

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

Sosyal medya ajansları, sadece hesaplarınızı yönetmezler. Hesaplarınızın yönetimi ile lokal ya da global çapta bir pazarlama gerçekleştirirler. Publicus, pazarınıza göre çözümler üretir, rakiplerinizi belirler, analiz eder, plan oluşturur, hayata geçirir, ölçümler ve detaylı olarak size rapor eder. Tüm süreci hassas şekilde gerçekleştirerek markanız için en doğru çalışmanın yürütülmesine olanak sağlar. Uzun vadede sağlayacağımız avantajları inceleyelim:

Markalaşma

Markalaşma, markanız için yapılacak en doğru yatırımdır. Özellikle dijital işletmeler için markalaşma/fiyat oranında ciddi şekilde imkan sağlar. Hizmet ya da ürünlerin doğru konumlandırılmasıyla yüksek dönüşüm elde etme imkanı sağlar.

İçerik Yönetimi

Sosyal medya ajansları, kurguladıkları ve metinlerini yazdığı tasarımları hayata geçirir. Tüm tasarımlarını kullanıcıların niyetine göre ve belirli kurallara göre tasarlar. Bu sayede en iyi etkileşimi almayı amaçlar.

Topluluk Yönetimi

Sosyal medya ajansları, markalar adına topluluk yönetimi yaparlar. Bu, takipçilerle etkileşime geçmek, soruları yanıtlamak, geri bildirimleri izlemek ve marka itibarını korumak gibi görevleri içerir. Bu sayede kitlelere yön vererek hedeflere ulaşmayı amaçlar.  

Büyüme

Sosyal medya ajansı, doğru planlama ve yürütme ile organik olarak büyüme sağlar. Üretilen içerik ve metinlerdeki ana odak kullanıcıların marka ile etkileşime girmesini sağlamak ve markaya sağdıklık kazandırmaktır.

Marka Hatırlanması

Marka hatırlanması, bir işletmenin logo, renk ya da ürününün görülmesi ile direk olarak markanın hatırlanması için yürütülen bir çalışma türüdür. Uzun vadeli bir çalışma olsada kısa vadede bile sonuçlarını vermeye başlayarak marka ile etkileşimde kalınmasını sağlar.

Analiz & Raporlama

Oluşturulan her içeriğe gelen etkileşimleri analiz eder ve geliştirir. Bu sayede veriye dayalı bir strateji planı ortaya çıkar. Yapılan her işlem sosyal medya ajansı tarafından müşteriye bildirilir.

Markanız İçin Doğru Yatırım!

Sosyal medya ajansı, markalarını büyütmek isteyen ve satışlarını artırmak isteyen marka için büyük avantajlar sağlar. Bunun en başında ise doğru sosyal medya ajansı ile çalışmak son derece önemlidir.

Yanlış yapılan seçimler ve çalışmalar markalar için hem vakit hem nakit kaybıdır. Profesyonel sosyal medya danışmanlarımız ile satışlarınızı hemen artırmak için ön görüşme yapabilir, planlama ve strateji toplantısı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sosyal medya ajansı nedir?

Sosyal medya ajansı, markaların dijital platformlardaki varlıklarını en iyi şekilde yönetmek için hizmet veren şirketlerdir. Ajanslar ile çalışan markalar, hem zamandan tasarruf eder hem de profesyonel kişilerden oluşmuş bir topluluk ile çalışır.

Sosyal medya ajansı ne yapar?

 • Rakip analizi
 • Sektör analizi 
 • Hedef kitle analizi 
 • İçerik metinlerinin yazımı
 • Görsel / Video tasarlama
 • Ölçümleme 
 • Geliştirme 
 • Analiz ve raporlama 

gibi başlıca durumları yönetir.

 •  

Sosyal medya ajansı seçerken nelere dikkat edilir?

Markaları için ajanslar ile çalışacak olanlar, sosyal medya ajanslarını yönettikleri hesapları incelemeli, referanslarını bakmalı ve ajansın çalışma türlerini detaylı olarak analiz etmelidir. Her dijital pazarlama ya da sosyal medya ajansının kendine özgü bir çalışma stili vardır. Bu doğrultuda ajans firmanın ihtiyacını karşılıyor mu buna bakılarak hareket edilmelidir. 

Reklam yönetimi bu hizmetlere dahil midir?

Sosyal medya yönetimi ve sosyal medya reklamcılığı isim olarak benzer olsa da iş dalı olarak farklıdır. 

Sosyal medya yönetiminde, metinler kurgulanır ve tasarımlar gerçekleştirilerek sosyal platformlar aktif tutulur. 

Sosyal medya reklamcılığında ise hedef kitleler analiz edilir, reklam yapılacak sektöre göre kampanyalar hazırlar, reklamları test eder. Alınan geri dönüşleri analiz ederek en düşük maliyetlere en iyi sonuçları almaya hedefler. 

Sosyal medya ajansı ise bu iki ayrı hizmeti bir arada sunar.  

Sosyal medya ajansında kimler çalışır?

 • Sosyal medya uzmanı
 • Pazarlama uzmanı
 • Art director
 • Grafik tasarım uzmanı
 • Dijital pazarlama uzmanı
 • Metin yazarı

gibi yüksek yetkinliğe sahip kişiler çalışır. Tüm ekibin amacı markalar en iyi pazarlama çalışmalarını yürütmektir.