fbpx
Backlink Programları (En İyi 5 Program)

Backlink Programları (En İyi 5 Program)

Teknik ve sayfa içi SEO çalışmalarından sonra web siteleri için site dışı (off -page) SEO çalışmalarına başlanır. Off page SEO çalışmalarında en önemli çalışmalardan biri backlink oluşturmak ve doğal yollarla geri bağlantı linkleri kazanmaktır. Birçok sektörde doğal yollarlar kazanım mümkün olmuyor. Özellikle sektörel ya da hizmet web sitesi türlerinde bu neredeyse çok daha zor. Bu yüzden SEO uzmanları ya da kendi web sitesine SEO çalışmaları gerçekleştiren kişiler farklı sitelerden geri bağlantı elde etmek için gerekli araştırmalar ve eklemeler gerçekleştiriyor.

Bazı plaftormlarda manuel olarak geri bağlantı (backlink) elde etmek zor ve uzun vakitler alabiliyor. Bunun kolay ve hızlı yöntemini arayan kişiler farklı backlink oluşturma programları kullanıyor ya da kullanmak istiyor. Fakat otomatik şekilde oluşturulan bağlantılarda birden çok fazla bağlantının geri elde edilmesi ve herkesin link aldığı yerlerden fazlaca link çıkışı olduğu için alınan bağlantılar etki göstermiyor ve çoğu zamanda web sitesi üzerinde olumsuz etkilere sebebiyet verebiliyor.

Backlink programları ile backlink oluşturmak için değil rakiplerinizin elde ettiği geri bağlantıları tespit etmek amacıyla kullanılmalıdır. Bu içerikte ücretsiz ve farklı kategorilere ayrılmış linkleri nasıl bulabileceğinize değineceğiz.

Backlink Programları Ne İşe Yarar?

Backlink programları, paravan ya da websitenize otomatik olarak geri bağlantı almanıza yardımcı yazılımlardır. İşlerinizi daha kolay hallederek hızlı ve otomatik şekilde sizin yerinize listeniz üzerinden ya da program veritabanına kayıtlı sitelere web sitenizin adresini ekler. Böylelikle kısa sürede birçok bağlantı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda rakiplerinize gelen backlinkleri de tespit edebilir, sahip oldukları yerlerden sizler de backlink elde edebilirsiniz. Otomatik oluşturulan backlinkleri Google ve hiçbir SEO uzmanı önermez. Uzun vadede web siteniz için büyük olumsuzluklara sebebiyet verir. Israrla kullanmak isteyenler bu programları sadece paravan  linkler üzerinde kullanmalarını tavsiye ederiz.

Backlink analiz programları ise kaliteli ve rakiplerinizin bağlantı elde ettiği yerleri tespit etmeniz için en iyi imkandır. Birçok kişi geri bağlantıları tespit etmek ve eklemek için bu programları kullanılır. Rakiplerinize gelen linkleri tespit edebilir ve bu linklere kendi site bağlantınızı gönderebilirsiniz. En yaygın olarak kullanılan backlink programları:

Ahrefs

Ahrefs, dünyada birçok uzmanın SEO ve rakip analizlerinde kullandığı en gelişmiş araçlardan biridir. Web siteniz ya da rakip web siteleri ile ilgili birçok bilgiyi Ahrefs sayesinde elde edebilirsiniz.

Dünyadaki en gelişmiş SEO analiz yazılımlarından biri olan Ahrefs, sadece backlink araştırması yapmak için değil hem kendi hem de rakip siteler için SEO karşılaştırması yapabileceğiniz en gelişmiş yazılımlardan biri. Ücretli ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ücretsiz sürümü biraz daha kısıtlı veriler gösterse de Search console doğrulaması yaparak biraz daha üst sürüm olarak kullanabilirsiniz.

Semrush

Semrush, uygun fiyatlı olmasından dolayı birçok işletme ya da uzmanın tercih ettiği araçlardan biridir. Ücretsiz versiyonu ile yine belirli başlı analizleri gerçekleştirebilir ve backlink analizlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretli sürüm olarak ise hemen hemen Ahrefs’in verdiği tüm özellikleri daha uygun fiyata sahip olabiliyorsunuz. Yeni eklenen, uzun süredir var olan ve kayıp backlinkleri analiz edebilmeniz için en iyi programlardan biridir.

Moz Pro

Bir zamanların harika aracı olan MOZ Pro, ilerleyen zamanlarda eski popülaritesini kaybetmiş gibi gözüküyor. Veri tabanı ve özellikleri diğer araçlara göre biraz daha kısıtlı kalabiliyor. Eğer daha düşük ücretlere backlink programı türlerine sahip olmak istiyorsanız Moz Pro kullanabilirsiniz. Özellikle ihtiyacınız olan hizmetleri ekleyip çıkarabilmeniz oldukça işe yarıyor. Bu sayede kullanmayacağınız özellikler için ek ya da yüksek ücretler ödemekten kullanıcıları kurtarıyor.

Money Robot

Bu zamana kadar bilinen en iyi paravan blog oluşturarak hedef siteye geri bağlantı sağlayan backlink programıdır. İçerisinde bulundurduğu çeşitli web siteleri ve diyagram çeşitleri ile farklı şekilde web sitelerinden geri bağlantı kazanmanızı sağlıyor. Kendi veritabanındaki web sitelerine sıfırdan üye olarak hazırlamış olduğunuz içerik ve linkleri otomatik olarak ekleyen en gelişmiş backlink programlarından biridir diyebiliriz.

Eğer kendinizin ya da hizmet verdiğiniz firmalar için Money Robot programını düşünüyorsanız doğrudan ana sitenize çalışma yapmanız kesinlikle yanlış bir seçim olacaktır. Bunun yerine sosyal hesaplarınıza, misafir yazarlık gerçekleştirdiğiniz bloglara ya da tanıtım yazısı çalışmalarınızı hedef site olarak eklemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede elde etmiş olduğunuz linkler daha kaliteli ve etkili olacaktır.

 

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir