fbpx
En İyi Video Düzenleme Programları

En İyi Video Düzenleme Programları

Video düzenleme (video edit), hemen herkesin oluşturduğu ham içeriklerin filtre, düzenleme ve birleştirme işlemleri ile gerçekleşen işlemdir. Video düzenleme ile ham videolarda meydana gelen hatalar düzeltilir, ortaya daha düzgün bir görüntü çıkması amaçlanır. Kamera ya da telefon ile çekimini gerçekleştirdiğiniz programları düzenleyebilmek adına Video düzenleme programlarına ihtiyacınız vardır.

Teknolojinin de gelişmesi ile çok uzun olmayan videolarınız için online video düzenleme araçları ile basit adımlarla düzenlemeler gerçekleştirebilir ve yayınlayabilirsiniz. Daha uzun ve profesyonellik gerektiren düzenlemeler için masaüstü video düzenleme programlarını kullanabilirsiniz.

Video Düzenleme Programları

  • Adobe Premiere Pro CC

Adobe ürünü olan Premiere en iyi video edit programlarından biridir. Kolay kullanımı ve hızlı kısa yolları en çok tercih edilme sebeplerinde biridir. Çok fazla kullanıcısı olduğundan kullanım şekilleri ve sorunlar için gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adobe Premiere Pro’nun en çok tercih edilme sebeplerinden birisi de birçok video format türünü desteklemesinden kaynaklıdır. Profesyonel kullanım için daha uygun olan bu araç ile düzenleme kısmında neredeyse yapılamayacak bir durum kalmıyor.

Eski sürümlerinde tek seferlik ya da yıllık fiyatları çok yüksek olurken, Adobe’nin yıllık abonelik sistemine geçmesiyle aylık 132 TL’ye ürünü kullanabilirsiniz.

  • Sony Vegas Yeni Adıyla Vegas Pro 17

İşletim sistemi düşük olan kişiler için son derece PC dostu video düzenleme programıdır. Optimize edilmiş özellikleri sayesinde yüksek kaliteli videoları orta özelliklere sahip bilgisayarlarınız için son derece kullanışlı bir program. Gelişmiş özellikleri ile yapılabileceklerin neredeyse sınırı yok. Kullanım için kolay öğrenilebilir olması ve internet üzerinde bir çok kaynağın yer almasıyla en popüler programlar arasında yer alıyor.

Vegas Pro 17 tek seferlik ödeyeceğiniz 3500 TL ile programa sahip olabilir ve profesyonel şekilde videolarınızda düzenleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Final Cut Pro

Apple mühendisleri tarafından geliştirilen Final Cut Pro tam bir performans canavarı. Özellikle MAC cihazlar için kullanabileceğiniz en iyi programlardan birisi. Programın şu anda windows sürümü bulunmuyor ve yakın zamanda da çıkacağı haberi maalesef yok.

Finat Cut Pro video düzenleme programları arasından en pahalı program. Tek seferlik ücreti ile 6999 TL’ye sahip olabilir ve video düzenlemelerine başlayabilirsiniz.

  • PowerDirector Ultra

Sunduğu özelliklere göre fiyatı en düşük olan video düzenleme programı olan PowerDirector Ultra ile Orta derecede videolarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Hayal gücü ve program kullanımınızı bağlı olarak üst düzey ve son derece profesyonel videolar üretebilirsiniz.

Sistem gereksinimi olarak orta düzeydeki bir bilgisayar ile düzenleme işlemlerinizi kolaylıkla oluşturabilirisiniz.

Online Video Düzenleme Programları

  • Canva

Son zamanların en popüler online video ve grafik düzenleme programlarından birisi olan Canva, başlangıç bütçesi olmayan ve yüksek kaliteli video düzenlemesi gerçekleştirmeyecek kişilerin imdadına yetişiyor.

Tamamen sürükle bırak mantığı ile çalışan Canva, son derece kullanışlı paneli ve özellikleri ile güzel videolar oluşturmak isteyenlerin en ilk durağı olabilir. Ücretli ve ücretsiz sürümleri ile grafik ve video işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

  • Veed.io

İhtiyacınıza göre sunduğu birçok özellikle online video düzenleme konusunda en iyi sitelerden biridir diyebiliriz. Amacınıza göre araç seçerek videolarınız için alt yazı ekleyebilir, ekran kaydedebilir, ses birleştirebilir video ölçeklendirebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü bulunuyor. Ücretsiz sürümde sadece basit düzenleme işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Aylık 12 $’dan başlayan fiyatları ile diğer paketlerini inceleyerek ihtiyacınıza göre sürümü tercih edebilirsiniz.

  • Clipchamp

Basit hareketler ile online video kesme, birleştirme ve diğer özellikler için tercih edilebilecek web sitelerinden birisidir. Ücretsiz sürümü bulunuyor fakat videolar filigranlı şekilde iniyor. Aylık 189 TL ile ücretli sürümünü kullanabilir, videoları filigransız olarak indirebilir ve ek özelliklere sahip olabilirsiniz.

 

Ücretsiz Video Düzenleme Programları

  • Windows Movie Marker

Bu emektar programa yer verme amacımız sadece zamanında kendisini çok kullandığımız ve diğerleri yokken onun bir çok özelliği ücretsiz sunmasından kaynaklı. Eski popülerliği ve kullanılabilirliği şu anda mevcut değil.

Fotoğrafları video slayt yapmak ve müzik eklemek için basit program arayanlar için son derece ideal. Render alınan görsellerin çözünürlükleri çok yüksek olmasa da video düzenlemeye bir yerden başlamak için kullanılabilir.

 

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir